Terapie včelím jedem

Včelí jed obsahuje množství komponent, které primárně vyvolávají závažné alergické reakce a mohou tak působit spíše obtíže.

Na druhé straně však byly zjištěny i pozitivní účinky při zánětlivých onemocněních kloubů (revmatismus), při svalovém revmatismu, různých neuralgiích a artritidách.

Mechanismus účinku jedu není přesně znám, ale předpokládá se, že některé farmakologicky účinné složky (enzymy, neurotoxiny i faktory ovlivňující cévy) spoluúčinkují při léčbě těchto potíží.

Z včelího jedu se vyrábí masti, u nás je v prodeji např. Virapin, který je účinný při léčbě bolestivých zánětů v pohybovém aparátu nebo při různých neuralgiích a neuritidách.

Při aplikaci této masti je potřeba postupovat opatrně, aby nedošlo k alergické reakci pacienta. Je proto lepší začínat dávkovat mast v menším množství a postupně přidávat.

Výsledek obrázku pro bee

APLIKACE VČELÍHO JEDU

Včelí jed se aplikuje třemi základními způsoby:

  • Klasickým vpichem žihadla, přičemž je možné jedno žihadlo použít na víc vpichů.
  • Druhý způsob využívá moderní vědy, kdy jed, obsažený v masti, apiterapeut vpravuje ji do těla ultrazvukem. Tato procedura je příjemná v tom, že je bezbolestná a mohou jí absolvovat i osoby na jed alergické. Přitom je velmi účinná a lze jí využívat i v období, kdy včely nejsou k dispozici.
  • Existuje ještě třetí způsob – biorezonanční. To je poměrně nová metoda, kdy je do nosiče v podobě náplasti s kovovou folií nahrána biorezonanční informace. Náplast se pak nalepí na postižené místo a nechá působit.

Výsledek obrázku pro apiterapie

Zdroj obrázku: http://magazin.e15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *